مبلمان یکی از لوازم جدانشدنی زندگی ما هستند که امروزه در هر خانه‌ای وجود دارند. همانطور که می‌دانید، مبلمان به شرایطی مثل تغییر آب و هوا، گرد و خاک، ضربات و … حساس هستند که باعث می‌شود از ماندگاری آنها کم شود.

برای همین باید در ساختار آنها، از موادی استفاده شود که کیفیت و ماندگاری آنها را تضمین کند. یکی از این موارد، چسب کرپ است که می‌تواند در برابر ضربات، تغییرات دما، روغن و … مقاومت کند. در ادامه این پست ما قصد داریم تا شما را با کاربرد چسب کرپ در تجهيزات كارگاه مبل سازي آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

چسب کرپ چیست؟

از چسب کرپ بیشتر در صنایع مبلمان و کفاشی استفاده می‌شود که از پلیمر طبیعی ساخته شده. از این چسب‌ها با نام چسب‌های فشار پذیر هم یاد می‌کنند. به این صورت برای پیوند میان سطوح باید فشار زیادی به آنها وارد کنید. از آنجایی که این چسب باعث پیوند محکم‌تری بین سطوح می‌شود، باعث می‌شود تا در برابر ضربات مختلف مقاوم باشد.

دلایل محبوبیت چسب کرپ

در بخش تعریف چسب کرپ به چند نمونه از ویژگی‌های اشاره کردیم که می‌تواند از دلایل محبوبیت آن باشد. یادتان باشد که از چسب کرپ به عنوان یک انتخاب مقرون به صرفه یاد می‌کنند که این لقب می‌تواند نشان دهنده ویژگی‌های زیاد این چسب باشد. در ادامه به معرفی چند نمونه از دلایل محبوبیت چسب کرپ می‌پردازیم.

·       مقاومت در برابر رطوبت

·       قابلیت رنگ پذیری

·       مقاوم در برابر ضربات مختلف

·       قدرت چسبندگی استاندارد

·       مقاومت در دماهای مختلف

·       جلوگیری از نفوذ آب

·       جلوگیری از نفوذ روغن

کاربرد های چسب کرپ در مبل سازی

یکی از کاربرد چسب کرپ در صنایع مبلمان است. این چسبها به دلیل مقاومت در برابر ضربات و همچنین مقاومتی که در آب و هوای مختلف دارند، باعث شده تا یک گزینه مناسب برای پیوند دادن قطعات مختلف در مبلمان باشد.

همانطور که می‌دانید، رطوبت یکی از قاتلان اصلی مبلمان است که می‌تواند عمر مبل شما را کاهش دهد. ولی همانطور که گفتیم، یکی از کاربرد چسب کرپ در برابر تغییرات دما و مخصوصا هوای رطوبتی است.

البته کاربرد چسب کرپ فقط به صنایع مبلمان ختم نمی‌شود. چسب کرپ در اتصال بین چرم به آستری و تکسون خوب عمل می‌کند و به همین خاطر باعث شده تا از آن در صنایع دیگری مثل کفاشی، تزئینات داخلی خودرو هم استفاده شود.

خصوصیات چسب کرپ

·       ویژگی‌های مطلوب شیمیایی و فیزیکی

·       مقاومت در برابر رطوبت

·       مقاومت در برابر دما

·       مقاومت در برابر روغن

·       فرمولاسیون استاندارد

ترکیبات چسب کرپ

در همه نوع چسب کرپ از لاستیک طبیعی ساخته می‌شود؛ ولی هر شرکتی برای ساخت آن، فرمولاسیون خاص خوش را دارد؛ یعنی اینکه شرکت سازنده در کیفیت چسب، نقش مستقیمی دارد.

این چسب باید در شرایط خاصی ساخته شود و آلودگی‌هایی مثل چربی می‌تواند کیفیت این چسب را پایین بیاورد.

ماندگاری چسب کرپ

ترکیبانی که در ساخت چسب کرپ استفاده شده می‌تواند قدرت این چسب را تضمین دهد. ولی این چسب در قسمتهایی که به مقاومت کششی بیشتری نیاز است، نمی‌تواند به خوبی عمل کند. نه تنها قدرت و کارایی این چسب‌ها در این فعالیتها کمتر است، بلکه ماندگاری آنها در بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

البته این را بدانید که چسب کرپ از ماندگاری خوبی برخوردار است و این به شرطی است که از او در فعالیت‌هایی استفاده کنید که برای آن ساخته شده. فقط در این صورت که شما می‌توانید از خصوصیات چسب کرپ بهره مند شوید.

شرایط نگهداری چسب کرپ

همانطور که گفتیم، چسب کرپ از ویژگی‌های زیادی برخوردار است؛ ولی اگر می‌خواهید که از همه ویژگی‌های آن بهره مند شوید، باید شرایط نگهداری آن را بدانید. شرایط نگهداری چسب کرپ می‌تواند در قدرت و کارایی آن تاثیر بگذارد. حالا این شرایط چه هستند؟

·       چسب را از نور خورشید و دمای بالا دور کنید.

·       درب ظرف را به خوبی ببندید تا هوا وارد آن نشود.

·       چسب کرپ ممکن است عوارض بدی برای پوست داشته باشد. پس بهتر آن را از پوست و چشم خودتان دور کنید.

·       بهتر است برای ایمنی بیشتر، چسب کرپ را از موارد اشتعال‌زا دور کنید.

چگونه باید از چسب کرپ بهره گرفت

برای اینکه به بهترین حالت کارایی چسب کرپ برسید، اول از همه باید شرایط نگهداری چسب کرپ که در بالا توضیح دادیم را رعایت کرده باشید و در مواردی از آن استفاده شود، که برای آن ساخته شده.

در مورد استفاده هم باید به اندازه 4 میلی‌متر ضخامت، چسب را بر روی هر دو لایه بریزید و سپس با فشاری اندک با دستانتان، آنها را به یکدیگر وصل کنید.

طریقه استفاده از چسب کرپ برای مبلمان چگونه است؟

استفاده از چسب کرپ در صنایع مختلف، تفاوت زیادی ندارد. همانطور که در بالا گفتیم، فقط کافی است که چسب را بر روی هر دو سطح و به اندازه 4 میلی‌متر بریزید و سپس آنرا کمی به هم فشار دهید.

نحوه خرید و سفارش چسب کرپ برای مبلمان به چه صورت است؟

چسب کرپ را می‌توانید از طریق فروشگاه‌های اینترنتی یا فروشگاه‌های فروش لوازم مبلمان که در منطقه خودتان وجود دارد بخرید.

ولی همانطور که گفتیم، چسب کرپ در صنایع مختلف مثل مبلمان، کفاشی و تزئینات خودرو استفاده می‌شود و هر صنایع هم برای بالا بردن کیفیت کارشان، از چسب مخصوص به کسب و کار خودشان استفاده می‌کنند.

برای همین پیشنهاد می‌شود اگر شما قصد خرید چسب کرپ برای مبلمان را دارید، یک شرکتی را پیدا کنید که در این زمینه مهارت داشته باشد.

برای خرید چسب کرپ مبلمان باید چه کرد؟

شما برای خرید چسب کرپ می‌توانید از شرکت مبل نیکو اقدام کنید. این شرکت به صورت تخصصی بر روی مبلمان و لوازم جانبی مبلمان فعالیت می‌کند و همچنین با داشتن بیش از 10 سال سابقه، می‌تواند کیفیت کالا را تضمین کند.

برای خرید چسب کرپ مبلمان می‌توانید از طریق سایت مبل نیکو اقدام کنید و یا برای مشاوره می‌توانید با بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید.