برای زیر پایه مبل چی بزاریم ؟

استفاده از مبلمان علاوه بر زیبایی خانه، نشستن و برخاستن را نیز برای ما آسان تر کرده است. ولی یکی از عمده مشکلات که ممکن است پیش آید آسیب رساندن انواع پایه مبل ها به تا و پود فرش است و همین موجب شده تا افراد به دنبال محافظ فرش از پایه مبل باشند. همچنین علاوه بر ایجاد ظاهر بد روی فرش منزل ممکن است پایه های مبل بر اثر جابه جایی خط و خش های زیادی روی کفپوش های کف خانه ایجاد کند. جلوگیری از تعویض و تعمیر شکستگی پایه مبل آن نیز یکی دیگر از دلایلی است که الزام خرید پایه مبل برای مبلمان منزل را ایجاد میکند. حال این سوال پیش می آید که برای زیر مبل چی بذاریم؟

توجه : ابزار مبل نیکو در حال حاضر محصولات مربوط به زیر پایه مبل برای فروش نداشته و فقط انواع پایه مبل فلزی و پلیمری با کیفیت و تنوع بالا ارائه میدهد. و این مقاله صرفا جهت کسب اطلاعات برای کاربران گردآوری شده است.

انواع زیرپایه مبلی

امروزه تولید کنندگان ابزارآلات مبل سازی و پایه مبل انواع مختلفی از ضربه گیر پایه مبل و پد های زیر مبلی را جهت محافظ پایه مبل از طرح ها و جنس های مختلفی وارد بازار می کنند. زیر پایه مبلی ها از هر گونه آسیب به خود پایه مبل، کفپوش ها و فرش ها جلوپگیری میکند. شما میتوانید به هنگام خرید پایه مبل حتما از فروشنده بخواهید در انتخاب و خرید زیرپایه مبلی متناسب با نوع پایه مبلمان به شما بدهند. از رایج ترین متریال هایی که برای ضربه گیر پایه مبل استفاده می شود میتوان به زیرپایه مبل ژله ای، زیرپایه مبلی فومی، زیرپایه مبلی نمدی و … اشاره کرد.

زیرپایه مبل ژله ای

مزیت استفاده از زیر پایه مبلی

پایه مبل ها انواع مختلفی دارند که هر کدام به روش خود از ورود آسیب به فرش و پایه مبل جلوگیری می کند. ترمز پایه مبل مانع از ایجاد سر و صدا در هنگام جابجایی شده و هیچ آسیبی به کفپوش ساختمان وارد نخواهد کرد. زیر پایه مبل روی فرش هیچ گونه آسیبی به فرش وارد نکرده و باعث حفظ سلامت و زیبایی تار و پودر فرش خواهد شد.

  • جلوگیری از ایجاد سر و صدا
  • جلوگیری از ورود آسیب و خراش به کفپوش
  • جلوگیری از ورود آسیب به تار و پود فرش
  • جلوگیری از ورود آسیب به پایه مبل

محافظ پایه مبل، ترمز پایه مبل

ساخت زیر پایه مبلی

ساخت زیر پایه مبل کار آسانی بوده و شما با استفاده از ابزارهای مختصری می توانید به راحتی در منزل ترمز پایه مبل بسازید. برای این کار به یک قیچی، چسب و پارچه نمدی و تکه های موکت نیاز است. پارچه و متریالی که به عنوان ضربه گیر پایه مبل انتخاب کرده اید را را به اندازه پایه های مبل برش بزنید. طرح پایه مبل به نوع شکل پایه بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که پای مبل شما مربع است، شکل زیرپایه ای را نیز به شکل پایه برش بدهید.

دقت داشته باشید که زیر پایه ای مبل نباید از مبل بیرون بزند تا مبلمان نمای خود را از دست ندهند. سپس پایه مبل را در زیر پایه با استفاده از چسب چوب و یا چسب دیگر به خوبی چسبانده و حدود نیم ساعتی صبر کنید تا زیر مبلی به خوبی بر روی پایه ها بچسبد. به همین راحتی یک پایه مبل زیبا ساخته و از ورود آسیب به پایه مبل و کفپوش جلوگیری خواهید کرد.

برای خرید انواع پایه مبل به صورت عمده و تکی با شماره های ۰۲۱۶۶۱۳۲۷۸۲-۶۶۱۳۲۶۳۲ تماس حاصل فرمایید.